Sam jesteś najlepszym miernikiem jakości powietrza

Wszystko, co płonie, wytwarza CO2. poziomy produkowanego CO2 zawsze mieszczą się w granicach całkowicie bezpiecznych dla zdrowia. Dotyczy to również największych kominków. Świece, lampiony i nablatowe paleniska TenderFlame nie pozbawiają Cię świeżego powietrza. Jesteś swoim własnym miernikiem jakości powietrza. W salonie pełnym gości, po krótkim czasie da się wyczuć, że w pomieszczeniu robi się zaduch i przychodzi czas na uchylenie okna lub drzwi balkonowych. Świeże powietrze – tlen – i wszystko znów jest tak, jak być powinno.

  • Natura jest mądra i nie pozwala nam oddychać złym powietrzem. Skupiamy się na wyeliminowaniu ryzyka wystąpienia substancji, które mogą być szkodliwe (tlenku węgla oraz niewidocznych cząstek pochodzących ze spalania).
  • W jaki sposób? Kiedy nasze stalowe knoty palą się, spalanie jest prawie całkowite, co oznacza, że płomień jest czysty Wyniki testów, które prezentujemy poniżej, opierają się na normalnych okolicznościach, tj. sposobu, w jaki ludzie korzystają z kominków w domu.

O testach

Nasze badania wykonują renomowane, zachodnioeuropejskie laboratoria. Porównują one TenderFlame przede wszystkim ze świecami woskowymi, podgrzewaczami i większymi świecami z pni drewnianych.

CO2 jest naturalną częścią powietrza i centralnym elementem cyklu węglowego. Powstaje on podczas spalania substancji zawierających węgiel i poprzez oddychanie organizmów żywych. Aerozole to mikroskopijne kropelki będące odparowanymi cząstkami.

  • Tlenek węgla (CO) w powietrzu jest głównie wynikiem niepełnego spalania węgla. Wysokie poziomy CO są toksyczne i bardzo niebezpieczny.

Nasze płomienie płoną czysto!

Szeroko zakrojone testy* dowodzą, że nasze płomienie wykazały wartości znacznie niższe od standardowych wartości spalania w środowisku domowym. Przy spalaniu niemal całkowitym powstaje para wodna, CO2, aerozole i drobne cząstki w znikomych stężeniach** oraz CO***.


  • Świeca Lilly 8 cm pali się 100 razy czyściej niż jeden podgrzewacz.
  • Świeca Lilly 10 cm pali się 16 razy czyściej niż jedna świeczka o podobnym rozmiarze.

* Testy przeprowadzone przez szwedzki instytut badawczy RISE, norweski Myco Team oraz niemiecki TüV Rheinland.

** Najlepsze wyniki uzyskaliśmy w przypadku drobnych cząstek, które obejmują również aerozole i sadzę.

*** Nasze produkty wytwarzają zaledwie 1/25 dozwolonego poziomu (w miejscach pracy dopuszczalne jest 25 ppm, a w domu 9 ppm).