Jak zapalić TenderFlame?

– W przypadku małych świec napełnij pojemnik do poziomu ok. 1 cm poniżej górnej krawędzi. Umieść knot i polej go odrobiną paliwa, aby je prawidłowo wchłonął. Podpal knot długą zapalniczką, najlepiej gazową. Może minąć kilka sekund, zanim Tenderflame zacznie się palić.

– W przypadku kominków i dużych świec z poziomym knotem 90 mm, wlej paliwo do zbiornika poprzez mały otwór w rogu. Zbiornik ma pojemność 500 ml, a poziom napełnienia obrazuje niewielka wskazówka obok otworu. Nalej trochę paliwa na knot, aby je prawidłowo wchłonął. Podpal knot, najlepiej za pomocą zapalarki żarowej. Może minąć kilka sekund, zanim TenderFlame zacznie się palić.

– W przypadku kominków i dużych palenisk z poziomym knotem 180 mm otwórz pokrywę i wlej paliwo do zbiornika. Zbiornik ma pojemność 1 litra, a poziom napełnienia obrazuje czerwony wskaźnik-pływak. Nalej trochę paliwa na knot, aby je prawidłowo wchłonął. Podpal knot, najlepiej za pomocą zapalarki żarowej. Może minąć kilka sekund, zanim TenderFlame zacznie się palić.

Jak uzupełnić paliwo?

Zalecamy, aby pozwolić całkowicie wypalić się zbiornikowi i dolać paliwa dopiero przy kolejnym rozpaleniu TenderFlame.

Ponieważ nasze unikalne paliwo TenderFuel pali się tylko w połączeniu ze stalowym knotem, bezpieczne jest jednak uzupełnianie go nawet, gdy TenderFlame się pali.

Paliwo dolewaj ostrożnie i uważaj, by nie przepełnić zbiornika.

Czym jest TenderFuel?

Nasze produkty wykorzystują unikalne paliwo o nazwie TenderFuel. Płonie ono jedynie w połączeniu z opatentowanym stalowym knotem i zapewnia bezpieczeństwo niespotykane wśród świec oraz kominków. TenderFuel nie jest sklasyfikowany jako toksyczny ani łatwopalny i nie zapali się, dopóki jego temperatura nie osiągnie 104 stopni Celsjusza. Tylko w połączeniu z naszym stalowym knotem.

TenderFuel został dokładnie przetestowany i przeanalizowany w kilku instytutach i uniwersytetach, takich jak: Teknologisk Institutt (KIWA), Svensk Proving (RISE) i niemieckim TÜV.

Dzięki temu możemy zagwarantować: Tenderfuel jest bezpieczny do przechowywania i spalania oraz jest nieszkodliwy dla skóry. Tenderfuel to prawdziwie czyste paliwo pozwalające wprowadzić przytulny klimat we wnętrzach bez konieczności posiadania komina.

Jak czyste jest paliwo TenderFuel?

Podczas spalania TenderFuel powstaje para wodna i minimalna ilość dwutlenku węgla (CO2). Ilość wytwarzanego CO2 jest znacznie poniżej ustalonych limitów WHO, co zostało przez nas dokładnie przetestowane.

Jak zgasić TenderFlame?

– Mniejsze świeczki można po prostu zdmuchnąć jak tradycyjną świecę.

– Większe świece, takie jak Café i Tulip, można zgasić, przykrywając płomień dołączoną przykrywką. Zalecamy pozostawienie jej na knocie aż do następnego użycia.

– Do kominków i świec nablatowych z największymi knotami 90 i 180 mm również dołączona jest specjalna przykrywka. Umieść ją pomiędzy dwiema szybkami, aby zakryć knot. Jeśli nie zadziała to za pierwszym razem, spróbuj ponownie. Zalecamy pozostawienie przykrywki na knocie aż do następnego użycia.

Czy TenderFlame nadaje się do użytku na zewnątrz?

Naszych produktów można używać zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz, radzimy jednak unikać wystawiania ich na działanie deszczu i wilgoci. Używanie TenderFlame na zewnątrz może wpłynąć na szacowany czas palenia.

Mój płomień syczy i wytwarza małe iskry. Czy jest to niebezpieczne i co mogę zrobić, aby temu zaradzić?

Sytuacja taka może wystąpić, jeśli knot lub paliwo TenderFuel wchłonęły wilgoć z otoczenia. Może się tak zdarzyć, gdy TenderFlame nie był używany przez pewien czas i pozostawiono w nim paliwo. Widoczne małe kropelki wody są wynikiem wchłoniętej wilgoci i pękają, gdy paliwo jest podgrzewane przez knot. Zapewniamy, że nie stwarza to niebezpieczeństwa, a rozwiązanie jest proste – najpierw należy wylać płyn znajdujący się w zbiorniku, a następnie napełnić je ponownie. Podczas zapalania upewnij się też, że knot jest dobrze nasączony paliwem.

Czy knot wymaga konserwacji?

Nie ma żadnych specjalnych wymagań dotyczących konserwacji knota. Ewentualny kurz można usunąć szmatką, a sam knot posiada dożywotnią gwarancję (pod warunkiem, że jest używany w połączeniu z paliwem TenderFuel).